statystyki szczegółowe

Aktualności

Piast Ożarowice - LKS Żyglin

• autor: marek_1971, 2015-03-21 17:00

Dzisiejszym spotkaniem rozpoczęliśmy rundę rewanżową sezonu 2014/2015. Na jej inauguracje przyszło nam się mierzyć z drużyną Piasta Ożarowice, która tym meczem inaugurowała jednocześnie swoje nowe boisko Od samego początku było widać, że drużyna gospodarzy postawiła sobie za cel zdobycie z tej okazji chociaż jednego punktu. w związku z powyższym zagęściła zarówno linie obronne i linię pomocy. Zawodnicy Żyglina chcieli szybko zdobyć bramkę. Efektem tych dwóch taktyk była zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki przez LKS. Niestety mimo takiego obrazu gry nie potrafiliśmy przekuć tego na bramki, mieliśmy co prawda dwie bardzo dobre sytuacje - najpierw w 10 minucie gdy to po strzale Łukasza do dobitki dopada "Misiu" ale przegrywa pojedynek z bramkarzem i drugą po kolejnych dziesięciu minutach gdy pojedynek sam na sam przegrywa z bramkarzem Denis później raz za razem stwarzamy co prawda groźne sytuacje, ale w obliczu zagęszczonej obrony nie potrafimy znaleźć drogi do bramki Piasta. Jako przykład obrazu gry niech posłuży informacja, że po raz pierwszy pod naszą bramkę Piast przedostał się w 25 minucie, a pierwszy strzał w światło gospodarze oddali w 35 minucie !! Mimo tego do przerwy wynik brzmiał 0:0. Druga połowa mogła się zacząć dla nas tragicznie, gdyż zaledwie po dwóch minutach to dzięki interwencji Pawła zawdzięczamy, że to my nie przegrywaliśmy 0:1. Po tym wydarzeniu obraz gry wrócił na stare tory tj. Żyglin atakował Ożarowice broniły się. Nie pomogły dzisiaj też zmiany, które rozruszały dodatkowo zespół, ale nie na tyle żeby zdobyć upragnioną zwycięską bramkę i w ten niezbyt szczęśliwy sposób w dzisiejszym meczu zaledwie remisujemy 0:0. Na pewno wszyscy - czyli zawodnicy jak i sympatycy jesteśmy rozczarowani dzisiejszym wynikiem, ale z drugiej strony  cieszmy się i z tego "punkciku", który może się okazać ważny w końcowym rozliczeniu. Nie ma się co załamywać, ale wziąć się do roboty i mobilizować do następnego meczu, który rozegramy w wielką sobotę o godzinie 11.00 z drużyną Olimpii Boruszowice. serdecznie w imieniu całego klubu zapraszamy naszych kibiców do wygospodarowania sobie w ten szczególny czas "chwili czasu" na wizytę i doping dla LKS'u !!