Czarni Sucha Góra - LKS ŻYGLIN

• autor: marek_1971, 2015-11-05 17:58

Na"zakończenie" rundy jesiennej rozegraliśmy mecz na boisku w Suchej Górze. Celem gospodarzy w sezonie jest utrzymanie się w klasie "A" - naszym nie zmiennie walka o awans. Mecz wbrew pozorom nie przebiega jednostronnie - pierwszy groźną akcję przeprowadzają Czarni oddając celny strzał, jednak po 5minutach centro-strzał Dawida Miszoka znajduje drogę do siatki !!! swoją drogą było to piękne uderzenie. Nie zrażeni tym zawodnicy z Suchej Góry chwilę później stwarzają 100 % sytuację z której wychodzimy jednak obroną ręką. Po tej sytuacji powoli przejmujemy inicjatywę czego efektem jest druga bramka ponownie zdobyta przez Dawida po centrze Pawła - z strony gospodarzy wywołuje ona kontrowersje z względu na ocenę sędziego bocznego, ale my nie mamy na to wpływu. Mimo takiego obrotu Czarni w dalszym ciągu atakują narażając się na kontry - po jednej z nich uzyskujemy rzut karny, który na trzecią już bramkę dla LKS'u zamienia tym razem Przemek, tuż przed końcem mamy jeszcze 100 Dawida Jakubowskiego i na tym możemy zamknąć opis pierwszej połowy. Druga połowa od początku to próby Czarnych na zdobycie bramki honorowej, a nam danie szansy na zdobycie kolejnych. Po jednej z takich kontr ponownie jest faulowany zawodnik Żyglina w polu karnym i ponownie przed wyzwaniem staje Przemek, który wytrzymuje presję i zdobywa swoją drugą a czwartą dla LKS bramkę. Po tym dokonujemy zmian w składzie dając szansę kolejnym zawodnikom. Niestety dla nas wytrwałość gospodarzy przynosi efekt i to oni po rzucie karnym zdobywają bramkę. W dalszej kolejności mamy festiwal nie wykorzystanych sytuacji przez naszych zawodników - gdyby lepiej "nastawione celowniki" to moglibyśmy zdobyć jeszcze z 3 / 4 bramki. Nie był to jednak mecz do jednej bramki bo gdyby nie parada Sebastiana to my również mogliśmy stracić z dwie bramki. Wreszcie na 10 minut do końca swój show trzecią bramką tym razem zdobytą po indywidualnej akcji kończy Przemek zdobywając hattricka. Po tym mamy jeszcze z dwie kolejne super sytuacje niestety nie przekute na bramki. A za to miejscowi zdobywają drugą bramkę - co należy podkreślić grając już w 9 osobowym składzie po wykluczeniu dwóch zawodników jednocześnie podobno z dedykacją z okazji urodzin Bogdana Bałdysa - któremu również my w imieniu LKS składamy 100 lat w ........... klubie !!! I tak wynikiem 5:2 dla Żyglina kończy się ten mecz. Dla nas mecz szczęśliwy bo dający kolejne trzy punkty i podtrzymujący dobrą passę, ale również gospodarze powinni mieć powody "do zadowolenia" bo wolą walki i zaangażowaniem pokazali, że są na dobrej drodze do osiągniecia zamierzonego celu. Co należy podkreślić to kolejny klub, który jak się okazuje istnieje tylko dzięki zapałowi takich ludzi jak solenizant i grono innych  "wariatów" poświęcających swój czas i nie tylko dla utrzymania tego klubu - szacunek za taką postawę !!!